577 211 027

kosmetika@saxo.cz

TRÁPÍ VÁS LUPY? POMŮŽEME VÁM S NIMI BOJOVAT!

TRÁPÍ VÁS LUPY? POMŮŽEME VÁM S NIMI BOJOVAT!
Pokožka hlavy, stejně jako kůže, je denně namáhána jak vnějšími vlivy (znečištění, změny teplot), tak i vnitřními vlivy (stres, hormonální nerovnováha, nutriční nedostatky, genetická dispozice). Působení těchto vlivů může ovlivnit rovnováhu pokožky a pH a způsobit nejrůznější anomálie.

Lidé se často potýkají s potížemi, jako jsou:

 • lupy, šupinatění
 • mastné vlasy
 • lupenka, suchá a dehydrovaná kůže a vlasy
 • padání vlasů
 • slabé a jemné vlasy
 • poškozená struktura vlasu, roztřepené vlasy
 • citlivá a svědivá pokožka hlavy

V tomto článku se zaměříme na LUPY a na jejich účinné odstranění.

Je důležité si uvědomit, že krásné a zdravé vlasy mají počátek ve zdravé pokožce. Pokud Vás ale pokožka svědí a Vaše ramena zdobí nevzhledné lupy, nezoufejte a čtěte dál.

JAK ÚČINNĚ BOJOVAT S LUPY?
Pojďme si nejdříve vysvětlit, CO TO JSOU LUPY. Lupy se tvoří každému z nás. Jsou to šupinky odumřelé kůže. Pokud je Vaše pokožka zdravá, tělo reguluje obnovu buněk kůže a zajišťuje normální životnost buněk, pak jsou lupy tak malé, že nejsou pouhým okem ani vidět.

Pokud je ale tento proces narušen, buňky se reprodukují rychleji než normálně a výsledek je nadměrné olupování zrohovatělé vrstvy na povrchu pokožky. Tento problém je viditelný pouhým okem a běžně se nazývá “LUPY”. Lupy jsou kousky mrtvé kůže, které způsobují nepříjemné svědění a vážný nejen estetický problém (matné vlasy a / nebo přítomnost lupů ve vlasech).   

Nejčastější PŘÍČINA VZNIKU LUPŮ je přemnožení kvasinek rodu Malassezia furfur. Tyto kvasinky žijí přirozeně na pokožce hlavy a problémem se stávají tehdy, kdy dojde k jejich přemnožení a k tvorbě zánětu, který způsobuje právě nadměrnou reprodukci pokožky a tím také její olupování. Další příčinou mohou být také plísně a sklony k zánětům pokožky.

ČÍM SI MŮŽEME ZPŮSOBIT NEROVNOVÁHU NA POKOŽCE HLAVY A VZNIK LUPŮ?

 • Nevhodnou agresivní kosmetikou.
 • Nevhodným stylingem.
 • Extrémní péčí o vlasy – ať je to přílišné mytí, přehnaná aplikace péče, nebo nadměrné česání a poškození pokožky.
 • Časté fénování vlasů za použití vysokých teplot.
 • Stres a jiná psychická zátěž.
 • Nemoc (například diabetes), hormonální nerovnováha.
 • Nezdravý životní styl.

Věděli jste, že v zimním období, kdy je ochrana pokožky oslabená, je výskyt lupů častější?

DĚLENÍ LUPŮ – SUCHÉ A MASTNÉ
Suché lupy vznikají z již zmíněné nerovnováhy a nadměrné obnovy buněk. Vypadají jako bílé suché šupinky, které nám nevzhledně zdobí nejen vlasy, ale také ramena.
Mastné lupy jsou většinou projevem seboroické dermatitidy. Tu můžete poznat také podle typicky mastných nažloutlých kousků kůže. Seboroická dermatitida je nejčastější spojena s miminky, často se s ní setkáváme i v dospělosti a trpí na ni zejména muži. 

JAK TEDY BOJOVAT S LUPY?
Aby odstranění lupů bylo co nejefektivnější, doporučujeme zaměřit se na  celou věc komplexně. Základem je nejen zvolit správnou vlasovou kosmetiku, kterou je vhodné doplnit také lepším životním stylem a vyváženým stravováním. Strava bohatá na vitaminy a minerály vytváří živnou půdu pro krásné a zdravé vlasy bez lupů.

Vitaminy skupiny B, minerály jako selen a zinek představují životabudič pro vlasy a pokožku.

ŘEŠENÍ PRO LUPY Z LABORATOŘÍ BRELIL PROFESSIONAL.
Zdravá, hydratovaná a okysličená pokožka, bez toxinů a nečistot, je nejlepší základ pro silné, krásné vlasy. Právě taková pokožka může zaručit absorpci a dodání všech aktivních složek, které jsou zajištěny skrz vyvážený jídelníček a skrz cílenou péči kosmetickými produkty.

S cílem péče o problematické vlasy vznikla řada PURE, která je zaměřena na nejčastější problémy pokožky hlavy.

Čím je PURE tak výjimečná?
Řada PURE představuje perfektní kombinaci mezi vědeckým výzkumem, který umožnil nalézt efektivní, bezpečné a příjemné složení, a naturopatií, ze které jsou získány důležité extrakty. Brelil jako první ve světě vlasové kosmetiky využil kombinaci účinných látek a stimulační vlastnosti Bachových květů k podpoře rovnováhy mysli a těla.

Použitím produktů řady PURE navrátíte vlasům zdraví a sobě zajistíte při každém použití luxusní wellness zážitek.

PURE proti lupům spojuje relaxační účinky Bachových essencí s výtažky z arniky. Arnika je skvělá léčivá rostlina, která má regenerační účinky, působí antibioticky, protiplísňově a silně protizánětlivě.

UDĚLEJTE SI ZE SVÉ PÉČE RITUÁL A VYUŽIJTE SYNERGICKÝ EFEKT ŘADY PURE, kdy jeden výrobek zintenzivňuje účinek nadcházejícího:

 1. Aplikace PURE PRIMER – čistícího lotionu, který obsahuje výtažky z heřmánku. Uvolňuje vlasové folikuly od mazu, zlepšuje mikrocirkulaci pokožky a připravuje ji na lepší vstřebání následující péče.
 2. Aplikace PEELINGU – vlasový peeling hloubkově čistí pokožku hlavy, odstraňuje mrtvé buňky a stimuluje okysličování tkání. Mikro granule absorbují přebytek mazu a lupy a mají detoxikační účinek na pokožku hlavy. Peeling zanechá perfektně čistou pokožku hlavy připravenou na nejlepší vstřebání následující péče.
 3. Aplikace PURE ŠAMPONU PROTI LUPŮM – malé množství šamponu smíchejte v dlani s vodou a aplikujte na vlasy. Nechte chvíli působit a důkladně opláchněte.
 4. Aplikace UKLIDŇUJÍCÍHO GELU PURE - pomáhá zmírnit zčervenání, svědění a podráždění

Sledujte nás na Instagramu

Přihlašte se k odběru newsletteru na Váš e-mail
Přihlašte se a naše nejlepší slevy a nabídky budeme posílat do Vaší e-mailové schránky.

Rychlá navigace

Informace pro Vás

Kontakt

SAXO, spol. s r. o.
Václavská 458
76001 Zlín
IČ: 25319442, DIČ: CZ25319442

tel.: 577 211 027

kosmetika@saxo.cz

Přihlášení